Transgraniczne przemieszczenie odpadów
Przetworzenie odpadów
Ostateczny odzysk odpadów
Dokonujemy Transgranicznego Przemieszczenia Odpadów zgodnie z rozporządzeniem (WE) nr 1013/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 14 czerwca 2006 oraz Ustawy z dnia 29.06.2007 o międzynarodowym przemieszczaniu odpadów.
Przygotowanie do transportu
Nasz zespół przygotowuje stosowne paczki (6x4 = 24 sztuki podkładów) w celu optymalizacji środków transportu.
Załadunek odpadów
Załadunek spaczkowanych podkładów odbywa się za pomocą koparko- ładowarki lub wózka widłowego.W przypadku podkładów nie nadających się do paczkowania, załadunek odbywa się za pomocą HDS wyposażonego w stosowny chwytak do drewna.
Warzenie odpadów
Przed planowana wysyłką odpadów do wskazanego miejsca ich utylizacji, dokonujemy warzenia w celu weryfikacji ilości odebranych odpadów.
Transport odpadów
Transport odpadów odbywa się tylko i wyłącznie poprzez firmy posiadające stosowne decyzje na przewóz odpadów niebezpiecznych wraz z ADR zarówno na terytorium Polski jak również poza jej granicami.
Porządkowanie miejsca odbioru
Po usunięciu odpadów z miejsca ich wytworzenia czy też tymczasowego magazynowania, skrupulatnie porządkujemy miejsce z którego zostały odebrane odpady.
Współpracujemy z firmą HRG Heisterner Holz Recycling GmbH zlokalizowaną na terenie Niemiec w miejscowości Sandersdorf-Brehna, która przygotowuje odpady do ostatecznego odzysku. Dzięki tej współpracy, na powierzchni 50.000 m2 możemy przyjąć rocznie do 150.000 ton drewna odpadowego o różnym stopniu skażenia.
Decyzje środowiskowe
Instalacja została dopuszczona do eksploatacji na podstawie federalnej ustawy o ochronie przed emisją (BimSchG), w połączeniu z nr 8.10 (aktualnie 8.11) kolumna 1 załącznika do czwartego rozporządzenia wykonawczego do ustawy federalnej o ochronie przed emisją. Wystawcą pozwolenia było prezydium rządu Dessau, aktualnie Krajowy Urząd Administracyjny w Halle.
Kompetencje
HRG Heisterner Holz Recycling GmbH jest firmą usługową o dużej mocy produkcyjnej i szerokim zakresie usług, która jest znana daleko poza granicami Saksonii-Anhaltu jako godny zaufania partner w dziedzinie zagospodarowania skażonego drewna.
Współpracujemy z elektrownią Danpower Energie Service Gmbh zlokalizowaną na terenie Niemiec, która dokonuje ostatecznego procesu odzysku R1, jakim jest spalenie odpadów w celu produkcji energii cieplnej oraz energii elektrycznej. Elektrownia posiada odpowiednio do tego przystosowane instalacje oraz zezwolenia które umożliwiają spalanie odpadów niebezpiecznych bez ingerencji w środowisko.
Elektrownia DANPOWER
Grupa Danpower prowadzi szereg różnych elektrowni na biomasę między innymi:
Zakład zlokalizowany w miejscowości Delitzsch od 2011 r:
Paliwo: drewno odpadowe (kategoria A1 - A4) Zapotrzebowanie na paliwo: ok. 160 000 t/rok Dostarczana ilość energii elektrycznej: ok. 160 000 MWh/rok
Zakład zlokalizowany w miejscowości Elsterwerda od 2011 r:
Paliwo: drewno odpadowe (kategoria A1 - A4) Zapotrzebowanie na paliwo: ok. 90 000 t/rok Moc cieplna opalania: 44 MW Ilość dostarczanego ciepła: ok. 20 000 MWh/rok Dostarczana ilość energii elektrycznej: ok. 80 000 MWh/rok
Wszystkie formalności dotyczące potwierdzenia odzysku w procesie R1, załatwiamy w przeciągu max. 14 dni od momentu przemieszczenia odpadu.
Do każdego odbioru odpadu Wysyłający otwiera KPO w systemie elektronicznym BDO. Po dostarczeniu odpadu we wskazane miejsce, transportujący potwierdza dokonanie transportu a odbierający potwierdza jego przyjęcie.
Każdy odbiór odpadów ewidencjonowany jest stosownym kwitem wagowym w miejscu załadunku. Dzięki temu obie strony mają pewność co do ilości odebranego odpadu.
Dodatkowym dokumentem transportowym jest międzynarodowy list przewozowy, w którym znajduje się informacja jaki rodzaj odpadu jest transportowany, W przypadku transporu ADR nasze pojazdy oznaczone są odpowiednimi tablicami informacyjnymi.
Dostarczony odpad do ostatecznej instalacji odzysku jest ponownie ważony przez Odbierajacego.
Po dostarczeniu odpadów następuje ich przetworzenie w procesie R12 w celu przygotowania do ostatecznego odzysku (po tym procesie następuje zmiana kodu odpadu na kod: 191206* drewno zawierające substancje niebezpieczne)
Zaświadczenie potwierdzające ostateczny odzysk zgodnie z Artykułem 15(e) Rozporządzenia (EC) nr 1013/2006 w sprawie przemieszczania odpadów - (dokument potwierdzający proces R1)
Nasi Zleceniodawcy mają 100% pewność że dokumenty potwierdzające odzysk dotyczą ich odpadu a nie innego Kontrahenta! Każdy transport jest szczegółowo monitorowany!Dzięki temu rozwiązaniu, do każdego odbioru odpadu przypisana jest odpowiednia karta odzysku wraz z kompletem dokumentów!
created with